Zima - péče o ledviny, močový měchýř a vztahy

15.11.2014 11:32

Poslednímu ročnímu období – zimě – vládne prvek Voda. Tak jako pro přírodu i pro nás je zima časem útlumu, klidu a odpočinku. Stahujeme se více do svého nitra, přemýšlíme, bilancujeme. Také trávíme více času uvnitř našich domovů a se svými blízkými. Je to proto také doba vztahů, které symbolizují naše ledviny a močový měchýř. Nastává tedy ideální čas pro jejich preventivní přírodní očistu (od 15.11. do 15.2). Jak na to?

Ledviny jsou dvě, tak jako lidé žijí v páru. Hlavní funkcí ledvin je filtrovat krev a vytvářet moč, což se děje v poměru asi 850:1. Stejně tak my bychom měli ze všeho, co k nám přichází, vybrat jen tu podstatnou část pro nás a zbytek prostě vypustit. Ledviny jsou ovlivňovány kvalitou našich vztahů, proto bychom se měli naučit žít s druhými lidmi v harmonii, vážit si jich a dávat jim lásku, ale nebýt na nich závislí, nemít strach o náš vztah. Druzí lidé jsou pro nás jako zrcadla, díky kterým se na sebe můžeme podívat a lépe tak pochopit sebe sama.

Močový měchýř hromadí a vylučuje odpadní látky ven z těla. Stejně tak my bychom se měli zbavit myšlenek, které nám škodí. Močový měchýř nám ukazuje, jak umíme snášet a vypouštět tlak života.

Na problémy s ledvinami a močovými cestami nás upozorňují například bolesti kolen, páteře, revmatismus, časté angíny, zhoršené vlasy, změny na nehtech, záněty čelních dutin,ženské problémy, impotence, řídnutí kostí, vysoký krevná tlak a další.

Jak přírodně podpořit ledviny a močový měchýř?

Osvědčenou bylinou k očistě ledvin a léčbě ledvinových kamenů je vojtěška, kterou najdeme třeba v přípravku OK Beta+. Vojtěška odkyseluje, má protizánětlivé účinky, pozitivně působí i na trávicí trakt, uklidňuje, posiluje vitalitu, hodí se při rekonvalescenci. Pozor ale na vysoký obsah vitaminu K, který podoruje krevní srážlivost.

Významně na ledviny, močové cesty i pohlavní orgány působí dýňová semínka nebo třeba světlice barvířská. Obojí najdeme v přípravku OK Tau+, společně s ostropestřcem mariánským, řepkovým olejem a vitaminem E, významným antioxidantem.

K tomu popíjíme čaj Emulips Slim Drink, nejlépe mezi 17-19 hodinou, kdy jsou ledviny a močový měchýř nejvíce aktivní.

A co se stravou?

V zimě především úplně vynecháme mléčné výrobky a co nejvíc omezíme sůl.

Další doporučení:

Celou kúru podpoříme modrou barvou a procházkami do přírody, nejlépe k vodě. Chráníme se před prochladnutím.

Pokud chcete zlepšit své vztahy s druhými lidmi, můžu doporučit kurz, kterého se sama právě účastním, kurz Soužít je láska.